Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

5 IV 2020

1. Dziś o 15.00 transmisja Gorzkich Żali przez Internet.

2. Msze św. od poniedziałku do środy o godz. 18.00. Kościół jest otwarty codziennie od 8.00.

Jeżeli ktoś potrzebuje skorzystać z sakramentu pokuty spowiadamy przed Mszami św. od 17.00 (od poniedziałku do środy). Proboszcz w zakrystii, Ksiądz Prałat w salce na dole. W innych godzinach prosimy o umówienie się przez telefon (178716174).

3. Przypominamy, że przykazania kościelne zobowiązują nas: 2) Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty; 3) Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą (jest to czas od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej – w tym roku 7 czerwca).

4. Jeżeli ktoś nie będzie się w stanie wyspowiadać w tym czasie, po wzbudzeniu aktu żalu doskonałego może przystąpić do Komunii Świętej pod dwoma warunkami: 1) przystąpi do spowiedzi indywidualnej jak najszybciej będzie to możliwe; 2) nie pozostaje w karach kościelnych ani nie trwa z uporem w jawnym grzechu ciężkim, czyli spełnia wymogi uzyskania rozgrzeszenia.

Triduum Paschalne

5. W czasie Triduum Paschalnego będzie obowiązywał dalej zakaz spotkań powyżej 5 osób. Proszę zostańcie w domach. Pomódlcie się wspólnie razem. W kościele będą uczestniczyć kapłani i konieczna obsługa.

6. Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 – potem możliwość modlitwy do 22.00 z zachowaniem zasad dotyczących ilości osób i zasad poruszania się.

7. Wielki Piątek – Dzień Męki Pańskiej. Obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Kościół będzie otwarty od 8.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii kościół będzie otwarty do 22.00. Ze względu na epidemię nie będzie możliwości tradycyjnego ucałowania krzyża. Krzyż będzie ustawiony przed ołtarzem. Oddajemy mu cześć przez przyklękniecie lub głęboki skłon.

8. Wielka Sobota. Kościół będzie otwarty od godz. 8.00. Nie będzie poświecenia pokarmów. Poświęcenia pokarmów niech dokona się w rodzinach na rozpoczęcie śniadania wielkanocnego i będzie to zadaniem głowy rodziny. Tekst dostępny w kościele i na stronie internetowej parafii.

9. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00.

10. Wielka Niedziela – Uroczystość Zmartwychwstania: Rezurekcja o 7.00 (bez procesji); 9.00, 10.30 (nie będzie Mszy św. o 15.00).

11. W poniedziałek Wielkanocny: 7.30, 9.00, 10.30 (nie będzie Mszy św. o 15.00).

12. Liturgie Triduum Paschalnego będą transmitowane przez Internet. W Wielką Niedziele Rezurekcja.

13. Ofiary na cele parafii można składać w kościele do skarbonki pod gazetownikiem lub na konto parafialne. Numer konta znajduje się na stronie parafii pod zakładką kontakt.

14. W tym trudnym czasie pamiętajmy o sobie w modlitwie. Myślę, że wszyscy tęsknimy za wspólną modlitwą w naszym kościele. Niech ta tęsknota rozbudzi miłość do Pana Boga i usuwa mury miedzy ludźmi.

15. Zapowiedzi.

16. Intencje mszalne.

5 Niedziela Wielkiego Postu

29 III 2020

1. Ksiądz Biskup przedłużył dyspensę od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej w kościele. Skorzystanie z dyspensy łączy się z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św. poprzez środki społecznego przekazu.
  2. Od dzisiaj nie będzie dodatkowej Mszy św. w niedzielę o 9.00.
  3. Bardzo proszę o dostosowanie się do zaleceń władz państwowych, aby w kościele nie było więcej jak 5 osób.
  4. Spowiedź tylko w przypadku konieczności. Prosimy o umówienie się przez telefon (178716174). Spowiadamy też przed Mszami św. Proboszcz w zakrystii, Ksiądz Prałat w salce na dole. Jest to sytuacja wyjątkowa. Ona ma pomóc w zatrzymaniu się epidemii. Również proszę, aby pozostawać w domu. Nie wychodzić jeżeli to nie jest konieczne.
  5. Msze św. w dzień powszedni o godz. 18.00. Kościół jest otworzony codziennie od 8.00.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej (piątek 20.00) i Gorzkich Żali (niedziela 15.00) tylko przez Internet.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota. Przeżyjmy je w domach. Komunię św. jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświecającej przyjmijmy duchowo.
  8. Nie będzie odwiedzin chorych, ale jeżeli jest taka potrzeba jesteśmy do dyspozycji o każdej porze.
  9. Prosimy o modlitwę różańcową w rodzinach codziennie o 20.30.
  10. Kościół będzie codziennie dezynfekowany. Sprzątanie będzie przed świętami.
  11. W czasie Triuudum Paschalnego będzie obowiązywał dalej zakaz spotkań powyżej 5 osób. W tych liturgiach będą uczestniczyć kapłani i konieczna obsługa. Nie będzie poświecenia pokarmów. W kościele w gazetowniku są wystawione schematy błogosławieństwa. Może je też pobrać ze strony internetowej parafii.
  12. W kościele wystawione są gazety, baranki (5 zł) i paschaliki (12 zł). Ofiarę proszę złożyć do skarbonki niżej gazetownika.
  13. Zapowiedzi.
  14. Intencje mszalne.

Ogłoszenia 5 IV 2020 Ogłoszenia 29 III 2020 Ogłoszenia 22 III 2020 Ogłoszenia 15 III 2020 Ogłoszenia 8 III 2020 Ogłoszenia 1 III 2020