Niedziela Adwentu

1 XII 2019 r.

1. Dziś:

• pierwsza niedziela adwentu. Adwent to czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Bogiem. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”. Jest to pierwszy rok trzyletniego cyklu „Eucharystia daje życie”.
  • pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych.

2. Msze św. w tygodniu o 17.00. Msze św. roratnie o 17.00 w poniedziałek i środę. Proszę wtedy przynieść lampiony. Zarówno dzieci jak i dorośli.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę od 16.30. Proszę, aby w tym czasie wyspowiadały się dzieci ze szkoły podstawowej. W czwartek i piątek spowiedź od 16.00.

4. W czwartek w naszej parafii będzie modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II. Od 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, potem Msza św. z kazaniem i ucałowaniem relikwii. Po Mszy św. do 20.00 modlitwa w ciszy, od 20.00 czuwanie przygotowane przez Akcję Katolicką. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

5. W pierwszy piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Będą to także odwiedziny z okazji świąt. Proszę zgłosić chorych, którzy chcieliby się wyspowiadać z okazji zbliżających się świat, a do których nie jeżdżę co miesiąc. Zgłoszenia do czwartku.

6. W pierwszą sobotę medytacja o 16.30.

7. Zespół „Caritas” do środy zbiera dary, którymi chcemy się podzielić z drugimi (w salce od 16.00). W przyszłą niedzielę będzie można nabyć świece „Caritas” na stół wigilijny. Cena: 5 zł. świeca mała, 12 zł. duża.

8. W przyszłą niedziele Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Modlitwa i składaka do puszek na Kościół na Wschodzie.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła; na sobotę na godz. 9.00 proszę parafian z Granic (bez kwiatów, zeszyt).

10. W piątek po Mszy św. do naszej parafii przybędzie św. Mikołaj i dzieciom będzie rozdawał prezenty. Rodziców, którzy chcieliby, aby ich dzieci otrzymały prezent w kościele prosimy o kontakt w piątek od 16.00-17.00 w salce na dole. W piątek spotkanie ministrantów, koła misyjne i młodzież.

11. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie dla lektorów.

12.W zakrystii można kupić „Gościa Niedzielnego”.

13. Dziękuję za ofiary składane na ogrzewanie i klimatyzację.

14. Dziękuję za modlitwę w intencji zmarłych.

15. Intencje mszalne.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

24 XI 2019 r.

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświecenia. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Święto patronalne AK i KSM-u.

2. Msze św. w tygodniu o 17.00. Po Mszy św. wypominki:

• Poniedziałek – od 1 – 65;
  • Wtorek – od 66 – 120;
  • Środę – od 121 – 220;
  • Czwartek – od 221 – 292;
  • Piątek – od 293 do końca;
  • Sobota bez numerów

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.30.

4. Spotkania duszpasterskie:

• W piątek po Mszy św. grupa dorosłych

5. W sobotę święto św. Andrzeja Ap., odpust w Zgłobniu.

6. Od piątku do niedzieli młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie uczestniczyć w rekolekcjach w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny Kózkówny w Przybyszówce. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

7. Jak co roku Zespół Caritas będzie przygotowywał paczki. Każdy kto chciałby podzielić się z drugim może przynieść żywność, słodycze czy też środki czystości. Dary można składać od poniedziałku do soboty w salce na dole od godz. 16.00.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła; na sobotę na godz. 9.00 proszę parafian ze Ścieżek (bez kwiatów).

9. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych.

10. W Niechobrzu w Domu Rekolekcyjnym w dniach 7-8 grudnia odbędzie się Kurs przedmałżeński.

11. Dziękuję za ofiary składane na ogrzewanie i klimatyzację.

12. Dziękuję za pracę na cmentarzu.

13. Bardzo proszę o zabieranie śmieci z cmentarza ze sobą.

14. W zakrystii można kupić „Gościa Niedzielnego”.

15. Intencje.

Ogłoszenia 24 XI 2019 Ogłoszenia 17 XI 2019 Ogłoszenia 10 XI 2019 Ogłoszenia 3 XI 2019 Ogłoszenia 27 X 2019 Ogłoszenia 20 X 2019