Nowenny

W naszej parafii modlimy się do Pana Boga szczególnie przez wstawiennictwo naszych Patronów. Patronką jest Matka Boża – Królowa Polski. Mamy także relikwie czterech świętych:

1. św. Jana Pawła II
  2. św. Maksymiliana Marii Kolbe
  3. św. Brata Alberta
  4. bł. Jerzego Popiełuszki.

Za ich wstawiennictwem prosimy  Pana Boga w różnych intencjach.

• Dnia 13 każdego miesiąca polecamy społeczność naszej szkoły, której patronem jest – choć jeszcze nieogłoszonym – bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Modlimy się z Pana Dyrektora, Nauczycieli, uczniów i wszystkich pracowników z obsługi. Polecamy też rozbudowę szkoły.
  • Dnia 14 modlimy się za wstawiennictwem św. Maksymiliana o trzeźwość w naszej Ojczyźnie i parafii. Alkohol i inne używki niszczą wielu ludzi uzależnionych i ich rodziny.
  • Dnia 16 za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, chyba największego człowieka jakiego wydała polska ziemia, modlimy się w intencji rodzin.
  • Dnia 17 prosimy Pana Boga przez przyczynę św. Brata Alberta w intencji ubogich oraz za wszystkich zaangażowanych w dzieło Caritas. Prosimy też Pana Boga, abyśmy sami byli wrażliwi na potrzebujących; abyśmy „byli dobrzy jak chleb”.