Ogłoszenia 8 XI 2020

8 XI 2020

1. Dziś XII Dzień Solidarności z kościołem prześladowanym „Przywrócić nadzieję”. Modlimy się za chrześcijan z Republiki Środkowafrykańskiej.
  2. W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych – u nas 20 osób) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.
  3. W związku z obostrzeniami nie rezygnujmy całkowicie z uczestnictwa we Mszy św. W niedziele nie zmieści się zbyt wiele osób, ale można przychodzić też w dni powszednie. W niedziele w domach proszę poświecić trochę czasu na czytanie Pisma Świętego, np. przeczytać sobie Liturgie Słowa niedzielną (2 czytania, psalm. Ewangelię). Można to zrobić w gronie rodzinnym. Czytanie można odnaleźć w Internecie np. https://niezbednik.niedziela.pl
  4. Kościół bedzie otwarty od godz. 8.00. w miarę możliwości i zdrowia zapraszam na modlitwę.
  5. Msza św. w tygodniu o 17.00 i wypominki: w poniedziałek od nr. 1-65; we wtorek od 66-120; w środę od 121-220; w czwartek od 221-292; w piątek od 293 do końca; w sobotę bez numerów.
  6. Spowiadamy jak zawsze pół godziny przed Mszami św.
  7. O 20.30 dalej będziemy modlić się w kościele na różańcu. Proszę, by w tym czasie modlić się także w domach.
  8. W środę 102. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.
  9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.30.
  10. W piątek nowenna za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w intencji szkoły; w sobotę za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego o trzeźwość.
  11. W sobotę o 18.00 spotkanie rady parafialnej.
  12. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę parafian z nr 171-180 (bez kwiatów).
  13. Jest nowy numer „Promyczka Dobra” (5 zł.).
  14. W dniach 13, 14 i 16 listopada sołtys w Domu Kultury będzie pobierał opłaty za śmieci i podatek.
  15. Intencje mszalne i ogłoszenia zamieszczone w gablocie i w Internecie.