Ogłoszenia 12 VI 2022

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

12 VI 2022

 1. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie w sprawie rocznicy Pierwszej Komunii św. Rocznica w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
 2. We wtorek na Mszę św. i spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy siódmej.
 3. W środę Msza św. prymicyjna kapłanów wyświęconych w tym roku w naszej diecezji. Po Mszy św. błogosławieństwo prymicyjne. Po uroczystościach spotkanie z Neoprezbiterami w Domu Kultury dla wszystkich obecnych w kościele. Także spotkanie dla ministrantów i lektorów.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św.: godz. 7.30, suma z procesją o 10.00, i popołudniu godz. 15.00. Ołtarze podczas procesji według wcześniej wyznaczonego porządku. Proszę, aby przygotować się duchowo do tego wydarzenia, skorzystać z sakramentu pokuty, aby w tym dniu jak najliczniej przystąpić do Komunii św. Jak dobrze wiemy z procesją pójdziemy na Zapłocia i przy ostatnim ołtarzu będzie jej zakończenie. Bardzo proszę strażaków o zabranie chorągwi i baldachimu. O niesienie obrazu i figur proszę: Koło Gospodyń Wiejskich, Koło misyjne, młodzież oraz ministrantów. Proszę, aby dziewczynki ubrane na biało rzucały kwiatki, a chłopcy ubrani w komeżki dzwonili dzwonkami, szczególnie dzieci pierwszokomunijne. W związku z remontem w tygodniu nie będzie procesji na zewnątrz, ale w kościele.
 5. W piątek o godz. 20.00 różaniec i katecheza.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę od godz. 9.00 o sprzątanie prosimy parafian z numerów od 121-130 (z kwiatami).
 7. W przyszłą niedziele składka na remont dachu.
 8. W tym tygodniu też będą nowenny w poniedziałek do bł. Jerzego Popiełuszki, we wtorek do św. Maksymiliana i w piątek do św. Brata Alberta.
 9. Od dzisiaj włączamy klimatyzację. Drzwi główne będą zamknięte, również proszę, aby zamykać drzwi wahadłowe. Można otworzyć drzwi boczne. Przypominam też o stosownym ubraniu w kościele.
 10. W sobotę w Domu Kultury od godz. 8.00 możliwość wytłoczenia oleju.
 11. Zapowiedzi.